Thursday, January 27, 2011

Rancangan Pengajaran Harian

Noor Syafiqa binti Azmi  (106323)

                                                         Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran                    : Matematik
Tarikh                                  : 25 Januari 2011
Masa                                   : 10.00 – 10.20 pagi
Hari                                     : Selasa
Kelas                                   : 1 Bestari
Bilangan Pelajar                   : 4 orang
Tajuk                                   : Mengenal Nombor
Kemahiran                           : Mengenal nombor dari 1 hingga 10.
Objektif Am                         : Di akhir pengajaran, murid – murid dapat :
·         Mengenal nombor dari 1 hingga 10.
Objektif Khusus                   : Di akhir pengajaran, murid – murid dapat :
·         Murid – murid dapat membilang nombor dari 1 hingga 10.
·         Murid – murid dapat memadankan nombor dengan bilangan  dari 1 hingga 8.
Pengetahuan sedia ada         : Murid  mengetahui nombor tanpa mengerti untuk membezakan nilai                                   bagi setiap nombor.

Bahan Bantu Mengajar        : Kad bernombor, batu/ guli / plastesin, slide presentation.



         Langkah


           Strategi Pengajaran & Pembelajaran
               BBM
         Aktiviti Guru
           Aktiviti Murid
      Set Induksi
      ( 3 minit )

Guru meminta murid meneka nombor berdasarkan kad bernombor yang diundi oleh murid.
Murid mengambil kad bernombor dari guru secara terbalik dan memberitahu guru apakah nombor yang diperolehi.
Kad bernombor
Guru meminta murid lain untuk menilai betul atau salah jawapan yang diberikan.

Murid menilai jawapan yang diberikan oleh rakan mereka.
Guru mengaitkan dengan isi pelajaran pada hari ini.

       Langkah 1
       ( 5 minit )
Guru meminta murid memerhatikan susunan nombor dari 1 hingga 10 pada slide presentation.

Murid memerhatikan susunan nombor dari 1 hingga 10 seperti yang ditayangkan.
     Tayangan slide
Guru membimbing murid untuk mengira nombor 1 hingga 10 dalam bahasa isyarat.

Murid perhati guru mengira 1 hingga 10 dalam bahasa isyarat.
Guru meminta murid untuk bersama – sama mengira dalam bahasa isyarat.

Murid mengira bersama – sama dengan guru dalam bahasa isyarat.
Guru meminta murid mengira sendiri tanpa bimbingan guru.

Murid mengira sendiri nombor 1 hingga 10 sambil dipantau oleh guru.


        Langkah 2
       (10 minit )





























         Penutup
        ( 2 minit )

Guru menerangkan nilai bilangan bagi setiap nombor dari 1 hingga 10 dengan menggunakan guli /batu/ plastesin.

Murid perhati pengajaran guru.
Tayangan slide

Kad bernombor

Bahan maujud guli/batu/plastesin
Guru meminta murid membilang menggunakan plastesin/ batu/guli.


Murid membilang nombor menggunakan batu/ plastesin/guli.



Guru mengedarkan kad bernombor kepada murid berdasarkan undian, dan meminta murid memadankan nilai nombor yang
mereka perolehi dengan mengira batu/plastesin/ guli.


Murid memadankan nilai nombor dengan membilang guli/plastesin/ batu dengan kad bernombor yang diperolehi.
Guru berbincang jawapan yang betul satu per satu bersama – sama dengan murid.


Murid – murid berbincang jawapan yang betul bersama – sama guru.

Guru membuat kesimpulan isi pelajaran dan memberi pujian kepada murid yang dapat menjawab dengan betul.


p/s : dekat ksimpulan 2 tolong detailkan ape yg korg ajar okey.. good luck frens..! ^_^
     : Sory, setting RPH nie da lari cket...edit kat dlm nie pn dye xnak jugak dok leklok..
     : klu ade yg salah, tolong tinggal komen, tegur sy ye.. :p

like

Sindarela berangan angan untuk turut serta ke mjlis tari menari bersama sang putra..

Hatiku diriku mimpiku...